Wypoczynek w sanatorium lub ośrodku medical-SPA

wypoczynek w spaWypoczynek w sanatorium lub ośrodku SPA świadczącym zabiegi medyczne staje się coraz bardziej popularny. Dla osób starszych, którym doskwierają różne dolegliwości, może być to wspaniały sposób na połączenie wypoczynku z jednoczesnym podratowaniem zdrowia.

Sanatorium czy SPA?

odnowa biologiczna sanatorium spaNa początku powstaje dylemat: lepiej wybrać pobyt w sanatorium czy w SPA? Obie opcje niosą za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim należy powinna zostać dokonana ocena stanu zdrowia przez lekarza. To kryterium decyduje o konieczności leczenia sanatoryjnego. Jeśli choroba nie jest bardzo zaawansowana i nie wywołuje gwałtownych objawów można rozważać krótsze wczasy sanatoryjne lub pobyt w ośrodku SPA. W przypadku potrzeby rehabilitacji lub u osób cierpiących na choroby przewlekłe, sanatorium może być jedyny słusznym rozwiązaniem. Natomiast gdy chodzi o podreperowanie zdrowia, rekonwalescencję po przebytej chorobie lub odpoczynek po przepracowaniu czy przeżywaniu nadmiernego stresu, bardzo dobrym wyjściem może się okazać pobyt w SPA.

Obecnie powstaje i istnieje wiele nowych ośrodków, które łączą zalety sanatorium i SPA. Takie obiekty często nazywane są ośrodkami medical-SPA. Dostępnymi opcjami pobytu w takich miejscach są im.in. wczasy zdrowotne, które trwają zazwyczaj w granicach tygodnia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują niezbyt długiego wypoczynku lub nie mają czasu wybrać się na dłuższy turnus. W czasie takiego pobytu możliwe jest korzystanie z zabiegów leczniczych, upiększających, odnowy biologicznej. Wiele obiektów posiada rozbudowane kompleksy basenowe oraz siłownię i salę fitness. Możliwe jest samodzielne wybranie zabiegów dla siebie z dostępnej oferty, oczywiście jeśli podczas konsultacji lekarskiej nie stwierdzono występowania przeciwwskazań. Lekarz wskaże jednocześnie zabiegi, które najkorzystniej wpłyną na zdrowie i samopoczucie danego pacjenta. Oczywiście w większości ośrodków jest możliwość wybrania dłuższych pobytów kuracyjnych.

SPA – sposób na szybki relaks

zabiegi spaSPA jest również świetnym pomysłem na relaks i poprawę zdrowia w zaledwie jeden weekend. Dotyczy to oczywiście osób, które cieszą się względnie dobrym zdrowiem, a dolegliwości są wynikiem głównie przepracowania i stresu, a nie długotrwałej czy przewlekłej choroby. W innym przypadku weekend w SPA zagwarantuje świetny wypoczynek, nie będzie jednak możliwe leczenie w tak krótkim czasie. Wiele ośrodków oferuje weekendowe pakiety SPA, w których oprócz noclegów z pełnym wyżywieniem znajdują się zabiegi wybrane z puli dostępnych w danym obiekcie oraz możliwość korzystania z udogodnień i atrakcji obiektu, takich jak sauna, basen czy siłownia.

Sanatorium – dla podratowania zdrowia

zabiegi lecznicze hydroterapia basenSanatorium z kolei oferuje zazwyczaj dłuższe pobyty, turnusy trwają tam dwa lub trzy tygodnie. W czasie turnusu w sanatorium prowadzone są specjalistyczne zabiegi medyczne, wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę. W zależności od profilu danego ośrodka również może być możliwość korzystania z zabiegów upiększających. Leczenie jest dopasowane indywidualnie do każdego kuracjusza, całą terapię nadzoruje lekarz.

W większości obiektów leczniczych i leczniczo-wypoczynkowych dostępne są różnorodne zabiegi, z zakresu takich dziedzin medycyny jak balneologia, hydroterapia, kinezyterapia, fizykoterapia, masaże, a dodatkowo -sauna, kriokomora, grota solna oraz inhalacje.

Warto skorzystać z takiej formy relaksu i wypoczynku połączonego z terapią zdrowotną. Pobyt w sanatorium lub SPA pomoże zażegnać stres, poprawi stan zdrowia i może znacząco podnieść komfort życia. Oferty obiektów sanatoryjnych są niezwykle szerokie, warto poszukać w nich idealnej propozycji dla siebie.